Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: top top top top

Nowy most na Wisłoku

Nowy most na Wisłoku, który powstał w Czarnej k. Łańcuta zastąpił stary, wysłużony obiekt.

Stary most, ze względu na niewystarczającą nośność i parametry geometryczne, nie odpowiadał obowiązującym wymogom i potrzebom transportowym. Nowa przeprawa została wybudowana w zmienionej lokalizacji i wraz z dojazdami tworzy nowy odcinek drogi wojewódzkiej Nr 881.

W uroczystym otwarciu inwestycji, która odbyła się 23 września, uczestniczyli: parlamentarzyści: Halina Szydełko, Wojciech Buczak, Mieczysław Miazga, Kazimierz Gołojuch, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wójt gminy Czarna Edward Dobrzański oraz przedstawiciele okolicznych samorządów. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Ewa Draus. Na otwarcie przyszły także dzieci i młodzież z miejscowej szkoły.

- Nie tak dawno wbijaliśmy symboliczną łopatę pod tę inwestycję, pod ten most, a już dzisiaj możemy spokojnie oddać go do właściwej eksploatacji. Ważne są autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale równie ważne są takie lokalne szlaki – mówił marszałek Władysław Ortyl, dodając, że przy takich zadaniach liczy się dobra współpraca samorządów i instytucji.

W imieniu parlamentarzystów obecnych na otwarciu głos zabrał poseł Kazimierz Gołojuch:

- Inwestycja ta była oczekiwana od ponad 30 lat. Nie tylko mieszkańcy Czarnej, powiatu łańcuckiego, ale wszyscy poruszający się drogą Łańcut-Sokołów – marzyli o tym, żeby bezpiecznie z odpowiednim tonażem przejechać przez most w Czarnej.

- Ten most, dzięki temu, że ma dobrą nośność, daje możliwość szybkiego poruszania się pomiędzy centrum województwa, a jego wschodnią częścią. Gratuluję panie marszałku niezwykle ważnej inwestycji – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

- Dziękuję za wszystkie inwestycje w powiecie, za tyle dobra, które się wydarzyło dzięki udanej współpracy – podkreślał Adam Krzysztoń starosta łańcucki.

- To co było marzeniem, stało się faktem. Kilka lat temu nikt nie liczył, że tak piękny most będzie w tak krótkim okresie czasu zaprojektowany, wykonany i oddany do użytku – mówił Edward Dobrzański, wójt gminy Czarna.

Powstały most prowadzi drogę wojewódzką 881 przez rzekę Wisłok. Posiada jezdnię o szerokości 7 metrów, a także obustronne ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego o szerokości prawie 3 metrów. Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększają balustrady i bariery ochronne. Wybudowany obiekt jest także oświetlony.

Podstawowe parametry techniczne mostu:

  • Nośność: klasa „A”,
  • Długość całkowita: 166,60 m,
  • Szerokość całkowita pomostu: 16,20 m,
  • Szerokość jezdni: 2x3,50 m,
  • Szerokość ciągów pieszo-rowerowych: 2x2,90 m.

Budowa przeprawy na Wisłoku to jedno z zadań wchodzących w zakres większego projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość robót wyniosła prawie 25 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO to prawie 21 mln zł. Inwestorem było Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a budowę realizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX” i AZI-BUD. Funkcję Inżyniera Kontarktu pełniła firma ZDI Sp. z o.o. Autorem projektu jest firma TRASAL Sp. z o. o. z Rzeszowa.


Zobacz również poprzednie aktualności

Otwarcie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992
Inwestycja
Data dodania: 10-02-2020r.

Otwarcie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992

W dniu dziesiejszym odbyła się uroczystość otwarcia nowego odcinka drogi wojewódzki... czytaj dalej

Obwodnica Strzyżowa otwarta
Inwestycja
Data dodania: 31-01-2020r.

Obwodnica Strzyżowa otwarta

W dniu 31.01.2020 roku odbyła się uroczystość otwarcia obwodnicy Strzyżowa w ciągu drogi w... czytaj dalej

Otwarcie obwodnicy Lubaczowa
Inwestycja
Data dodania: 24-01-2020r.

Otwarcie obwodnicy Lubaczowa

24 stycznia 2020r. odbyła się uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi na obwodnicy Lub... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
logo