Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: top top top top

Za rok pojedziemy obwodnicą Lubaczowa

17 września br. zostały symbolicznie wbite pierwsze łopaty pod budowę obwodnicy Lubaczowa. w uroczystości uczestniczyli: członek zarządu województwa Piotr Pilch, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, lokalni samorządowcy, przedstawiciele PZDW i wykonawcy inwestycj.

Północno-wschodnia część regionu należy do najsłabiej skomunikowanych ze stolicą Podkarpacia. Dlatego obwodnice Lubaczowa, Cieszanowa i Oleszyc nie tylko ułatwią życie mieszkańcom, ale też znacznie poprawią komfort i czas przejazdu do Rzeszowa, autostrady A4 czy lotniska w Jasionce. Trasa, którą utworzą nowe odcinki i łącząca je (przebudowywana) droga wojewódzka, usprawnią również przejazd do przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu i na Roztocze. Przez Oleszyce i Cieszanów, omijając centra miejscowości, pierwsi kierowcy przejadą jeszcze w tym roku. W ramach dwóch zadań realizowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 powstaną dwie obwodnice, których łączna wartość to ponad 30 milionów złotych. Zmodernizowana zostanie również ponad 4-kilometrowa trasa pomiędzy obwodnicami Lubaczowa i Oleszyc. Kolejny projekt unijny, którego wartość to blisko 35 milionów złotych, obejmuje budowę obwodnicy Lubaczowa. Ta ma być gotowa do końca przyszłego roku.

Blisko 3,5-kilometrowa, jednojezdniowa droga klasy G zostanie wyposażona w 3,5-metrowe pasy ruchu i szerokie pobocza. Powstaną nowe skrzyżowania, w tym 4 ronda, które w terenie zabudowanym będą zaopatrzone w chodniki i przejścia dla pieszych. Most nad rzeką Lubaczówka, przejścia dla zwierząt, przepusty i system odwodnienia to kolejne elementy kompleksowego wyposażenia obwodnicy. W ramach inwestycji przebudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Zainstalowane bariery energochłonne i oznakowanie zwiększą bezpieczeństwo podróżowania.

Przebieg obwodnicy Lubaczowa (3,4 km)

początek (rondo): istniejące skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 867 z drogą powiatową nr 1674R Lubaczów – Duńkowce z ul. Sportową (obok Tesco); dalej (stroną południową) ul. Sportową w kierunku rzeki Lubaczówka (obiekt mostowy), ul. Mazury (po terenie osiedla Mazury) i drogi gminnej 104970 R (ul. Lipowa - skrzyżowanie skanalizowane z wydzielonymi pasami do skrętu w lewo, dalej w kierunku drogi powiatowej nr 1679 R (ul. Jana III Sobieskiego), aż do drogi wojewódzkiej nr 866

koniec (rondo): skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 866 z drogą wojewódzką nr 867, w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1680 R w kierunku m. Lisie Jamy

Wykonawca: STRABAG Sp. z o.o.

Całkowita wartość Projektu: 34 079 635,85 zł

Wartość dofinansowania z EFRR: 28 967 690,42 zł

Wartość dofinansowania z Budżetu Państwa: 3 286 670,00 zł

zdjęcia: J.Jaracz


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 22-05-2019r.

Utrudnienia spowodowane intensywnymi opadami deszczu

UWAGA KIEROWCY !!! W związku z wysokim poziomem wody w rzece Zyzoga w Raniżowie został&... czytaj dalej

Ruszyła budowa małej obwodnicy Kolbuszowej
Inwestycja
Data dodania: 15-04-2019r.

Ruszyła budowa małej obwodnicy Kolbuszowej

Symbolicznym wbiciem łopat zainaugurowano budowę „małej obwodnicy” Kolbuszowej... czytaj dalej

Przez Sędziszów Małopolski bez ograniczeń
Inwestycja
Data dodania: 04-04-2019r.

Przez Sędziszów Małopolski bez ograniczeń

Nową trasą drogi wojewódzkiej nr 987 pierwsi kierowcy pojadą jesienią tego roku. Pr... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
logo