Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Sadzimy drzewa

W dniu wczorajszym z inicjatywy Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie odbyła się akcja sadzenia drzew. Wydarzenie miało miejsce na terenie parkingu  śródleśnego "Lesiówka" w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 875 i 985.

Jest to miejsce, w którym zaczynają się leśne ścieżki spacerowe, tu również startują różnego rodzaju imprezy rekreacyjne stąd też PZDW zdecydował o zagospodarowaniu terenu, wyrównaniu, utwardzeniu i stworzeniu miejsc parkingowych, a także w porozumieniu z Nadleśnictwem Mielec zasadzeniu kilkudziesięciu drzew.

Gospodarze spotkania czyli dyrektor PZDW Piotr Miąso oraz kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Mielcu Zbigniew Tymuła zaprosili do sadzenia drzewek samorządowców z powiatu mieleckiego. Wszystko koordynował nadleśniczy Hubert Sobiczewski z Nadleśnictwa Mielec.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.  marszałek Władysław Ortyl, burmistrzowie Przecławia Renata Siembab i Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński, wójtowie gminy Mielec Józef Piątek, Borowej Stanisław Mieszkowski, Padwi Narodowej Robert Pluta, Gawłuszowic Jan Nowak, Czermina Sławomir Sidur, a także komendant KPP w Mielcu Jacek Juwa i komendant powiatowy PSP w Mielcu Łukasz Kapinos.

Parking powstał można powiedzieć w zgodzie z przyrodą, bo nie ma tu betonu, ani asfaltu. Będzie się cieszył jeszcze większą popularnością. Zatrzymują się tutaj mieszkańcy głównie w celach rekreacyjnych. Tutaj rozpoczynają się imprezy rekreacyjne, biegi czy rajdy rowerowe. Jesteśmy przy mieleckiej obwodnicy, która spełniła i spełnia swoje zadania. Pamiętajmy, że powstała dzięki programowi Rozwój Polski Wschodniej - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

                                                                                                                                                                                                  Tekst: PZDW, UMWP, Foto. UMWP

 

 

 


Zobacz również poprzednie aktualności

Informacja w sprawie pracy zdalnej w PZDW w Rzeszowie
Komunikat
Data dodania: 26-01-2022r.

Informacja w sprawie pracy zdalnej w PZDW w Rzeszowie

W związku z zaostrzającą się w kraju sytuacją epidemiczną Podkarpacki Zarząd Dróg W... czytaj dalej

życzenia świąteczne
Komunikat
Data dodania: 24-12-2021r.

życzenia świąteczne

Chwil wypełnionych radością, niosących spokój i odpoczynek. Budującyc... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego